Czyj to numer telefonu?

Nawet jeżeli nasza księga telefoniczna jest zapisana doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów do wszystkich ludzi, jacy żyją w naszej okolicy. Czasem zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej telefonu pojawia się nieznana mieszanka cyfr. Najczęściej w takich chwilach najzwyczajniej odrzucamy połączenie, bo nie chcemy kontaktować się z nieznajomymi ludźmi. Mimo wszystko jeśli obcy nam numer spróbuje zadzwonić ponownie, zapragniemy dowiedzieć się, kto może być jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie powinniśmy na początku biec na policję, skoro przecież nie zawsze obce telefony tworzone są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu będzie należeć do członka naszej wielkiej rodziny, który jedynie kupił nowy telefon komórkowy albo wybrał nowego operatora. A jeśli mamy dojście do Internetu, samodzielnie sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wklepać nieznany numer do sprawdzonej wyszukiwarki lub od razu skorzystać ze strony, jaka interesuje się badaniem i opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. Ona właśnie powie nam samym, co to za numer i do kogo on może należeć. Później sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemniczy telefon.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać także i takie niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować telefon kolegi, który chce naszej pomocy.