Dlaczego lubimy kolor szary we wnętrzach?

Chociaż to kolor biały króluje w naszych mieszkaniach, to coraz częściej decydujemy się go nieco ożywić. Wciąż wybieramy jednak odcienie stonowane, niezbyt intensywne, które wpływają na aspekt dekoracyjny poszczególnych pomieszczeń, ale wciąż pozostają neutralne. Od wielu sezonów hitem jest kolor szary, który idealnie pasuje do mieszkań urządzonych w różnych stylach. 

Styl skandynawski mieszkania 

Ogromną popularnością cieszy się minimalistyczny styl skandynawski. Wręcz symboliczna jest dla niego szarość w różnych odsłonach. W połączeniu z bielą optycznie powiększa przestrzeń, wnętrza nie są nudne, ale nadal zachowawcze i idealnie uporządkowane. Kolor szary w tym przypadku jest nierzadko głównym dekorem funkcjonalnych pomieszczeń. 

Styl loftowy wnętrz 

Szarość świetnie ożywia też nieco mroczny styl loftowy. Surowość betonu w połączeniu ze starą cegłą, naturalnym drewnem czy kamieniem jest zestawem idealnym. Kolor szary w komplecie z przytłaczającą czernią, która jest typowa dla wnętrz loftowym, sprawdza się doskonale jako alternatywa dla klasycznej bieli. 

Styl glamour w “czterech kątach”

Kolor szary coraz częściej wykorzystywany jest również w mieszkaniach w stylu glamour. Tapicerowane, pikowane meble czy szare płytki na ścianach z oferty https://elazienki.pl/k/plytki-ceramiczne/plytki-kuchenne/kolor:szary-i-srebrny/ są zawsze eleganckie, wręcz luksusowe, ale jednocześnie doskonale praktyczne. Do szarości w stylu glamour dołącza ekskluzywne srebro, które jeszcze mocniej wpływa na szykowny klimat.