Gama opon do ciągników marki Ursus

Opony do ciągników to typ opon, które są zwykle używane w ciągnikach i innym sprzęcie rolniczym. Traktory są używane do uprawy gleby i orania pól, więc opony muszą być wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać duże obciążenia, które przenoszą.

Wybór znakomitych opon do ciągników

Opony do ciągników mogą być wykonane z gumy lub innych materiałów, w zależności od typu ciągnika. Opony gumowe są częściej spotykane w mniejszych ciągnikach, przykładem są opony do Ursus C 330. Opony do ciągników to opony stosowane w kołach ciągników, odmianach ciężarówek rolniczych i innych maszyn rolniczych. Opona ciągnika to opona radialna z gumowym opasaniem, zamontowana na stalowej obręczy. Opony do ciągników są zwykle wykonane z kauczuku naturalnego lub mieszanki kauczuku naturalnego i syntetycznego.

Opony do ciągników są najważniejszą częścią ciągnika. Muszą być wystarczająco mocne, aby utrzymać ciężar ciągnika i zapewniać przyczepność na każdej nawierzchni. Tu opony do Ursus C 330 się sprawdzą. Opony do ciągników bywają wykonane z gumy, drutu stalowego i włókna szklanego, które są następnie powlekane warstwą gumy w celu ochrony przed zużyciem. Zapewnia również przyczepność na na śniegu, lodzie lub błocie. Ciągniki muszą ciągnąć duże przedmioty i mieć duży udźwig, dlatego potrzebują mocnych, wytrzymałych opon. Opony do ciągników są wykonane też ze stalowych linek, aby zapewnić przyczepność na błotnistych lub piaszczystych terenach. Mogą być również stosowane w innych typach pojazdów, takich jak sprzęt rolniczy, sprzęt budowlany, pojazdy przemysłowe. Wykorzystując te rozwiązania można sprawnie pracować z ciągnikiem.