Kto do mnie dzwonił

Jeśli nasz telefon dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Niestety, często nie mamy pojęcia, czy możemy to spokojnie uczynić, bo obcy nam jest numer telefonu, który pokazuje się na ekranie. Najczęściej chcemy poznać właściciela nieznanego numeru, więc odbieramy telefon, a wtedy rozmowa często się urywa. Możemy mimo tego w inaczej odkryć dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Od razu zaniechajmy przeglądania ksiąg telefonicznych, bo te pisma już od lat nie wypełniają najważniejszych funkcji. Dobrze zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy już specjalne strony internetowe, jakie interesują się wyłącznie numerami telefonów – poznają je, określają i piszą, do kogo one należą. Zajrzyjmy koniecznie na taką stronę i następnie wklepmy do odpowiedniej komórki numer telefonu, jaki nieustannie do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że błyskawicznie otrzymamy wiadomość zwrotną zawierającą informacje odnośnie danego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu strony są uzupełniane nie tylko przez ich właścicieli, ale także przez zwykłych ludzi. To oni oceniają numery, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy są one niegroźne. My sami także możemy publikować komentarze o nietypowych numerach, aby w pewnym stopniu pomóc innym osobom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w sieci.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie odnaleźć go przez internet. Mnóstwo portali internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto jest właścicielem danego numeru, więc powinniśmy jedynie skorzystać z tych stron. Róbmy to zawsze, jeśli będziemy się wahać, czy możemy bez obaw odebrać swój telefon. Lepiej w końcu zawsze być ostrożnym.