Wakacje w Polsce

Nareszcie przybyło moje wymarzone lato. Dalej chodzę do okrutnej pracy, jednakże zaczęłam już myśleć o przyszłych wakacjach. Urlop wzięłam na początek przyszłego miesiąca, także już za kilka chwil będę w stanie w końcu wypocząć. Swoje wczasy zorganizowałam w taki sposób, że jestem pewna, iż będą one wielką przygodą!

Najpierw ze znajomymi planowaliśmy wyruszyć za granicę. Co roku stawiamy na Bułgarię, a ona w ogóle mi nie powszednieje, jednakże tym razem woleliśmy zaznać czegoś zupełnie innego. A jeśli zwiedzilibyśmy bałtyckie morze? Przecież Bałtyk również jest naprawdę atrakcyjnym miejscem, a wypoczynek w Polsce nie musi oznaczać zawsze wylegiwania się na plaży. Przy tym aktualnie nie chcę akurat wyjeżdżać ze mojego państwa, bo przeraża mnie to wszystko, co dzieje się na świecie. Chcę przeczekać ten straszny etap we własnym zabezpieczonym państwie.

Wakacje spędzam więc gdzieś nad polskim morzem. Nie planuję jednak nocować w luksusowym, czterogwiazdkowym apartamencie, bo spróbujemy znaleźć sobie wolny plac na terenie namiotowym. Wyruszamy z własnymi namiocikami i karimatami, zakładamy obozowisko, a następnie urządzamy sobie prowizoryczną szkołę przetrwania. Chcemy wziąć jak najmniejszą kwotę gotówki i spróbować przeżyć wspaniałe wakacje niskim kosztem. Zamierzamy pływać, wylegiwać, maszerować i odwiedzać co bardziej interesujące zabytki, a za to prawie nic nie musimy płacić.

Jestem taka podekscytowana tym wyjazdem, że od niedawna odliczam dni do mojego wypoczynku. Będziemy podróżować pociągiem, więc sama podróż może być dość przyjemna, ponieważ ostatnim razem podróżowałam koleją kilkanaście lat temu. A najwspanialsze jest to, że nareszcie będę w stanie przeżyć więcej wolnych chwil z najlepszymi znajomymi. Uwielbiam ich wszystkich, więc nasze wczasy z pewnością będą udane!