Moda po 50-tce – jeansy z wysokim stanem dla dojrzałej fashionistki

Po prostu powiedz “nie znasz się” każdemu, kto twierdzi, że kobiety po 50-tym roku życia nie powinny nosić dżinsów. Masz już za sobą przecież dekady noszenia denimu w każdej wersji. Żadna inna generacja nie łatała, podwijała, strzępiła i zapinała tyle dżinsów – niż Twoja i miałabyś z nich zrezygnować? Nie ma mowy! Jednak bądźmy realistami – nasze ciała zmieniają się z wiekiem i jest różnica między lubieniem dżinsów a tym, że się w nich wygląda bezbłędnie. Są jednak fasony takie jak jeansy z wysokim stanem, które pomogą Ci to osiągnąć. Jak znaleźć idealną parę? Czytaj dalej!

Jeansy z wysokim stanem czy innym – co najlepsze dla Pań po 50-tce?

To odległość między kroczem a paskiem, która określa, w którym miejscu Twoje dżinsy „osiadają” na Twoim ciele to właśnie stan. Od razu dobra rada: pomiń dżinsy z niskim stanem, jeśli masz trochę tłuszczyku w okolicy brzucha, poza tym pamiętaj, że takie projekty zawsze wizualnie skracają nogi. Jeśli masz duże piersi – wybierz średni stan, który znajduje się tuż poniżej pępka. Jednak, aby uzyskać dodatkową kontrolę i kamuflaż, wypróbuj jeansy z wysokim stanem, które dopasowują się do talii i chowają wszystko, co powinny maskować. Jednak unikaj tych z tak wysokim stanem, że sięgają aż poza talię, ponieważ skracają tułów i są niewygodne w noszeniu.

Wybierz praktyczną długość nogawki w swoich jeansach z wysokim stanem

Już ustalone – jeansy z wysokim stanem Butik LaLaLa będą dla Ciebie najlepsze czas na ich idealne dopasowanie i następnym tego krokiem jest znalezienie odpowiedniej długości. Owszem wszyscy mogliśmy zobaczyć w mediach społecznościowych zdjęcia celebrytów w długich dżinsach ciągnących się po ziemi. Jednak 50-letnie fashionistki już dobrze wiedzą, jak to się kończy…

Dlaczego za długie nogawki w jeansach z wysokim stanem nie są dobrym pomysłem?

  • brudne obszycia,
  • szybkie strzępienie się nogawek,
  • niemożność noszenia ulubionych butów,
  • duża szansa potknięcia się.

To wszystko są dobre powody, aby trzymać się dżinsów do kostek lub przynajmniej takich, które dotykają ziemi. Jeansy z wysokim stanem kończące się w okolicy kostek mogą być najlepszym wyborem. Po co wydawać dodatkowe pieniądze na więcej materiału, skoro wcale tego nie potrzebujesz?!

Wybierając jeansy z wysokim stanem – zwróć uwagę na proporcje!

Chodzi o to, by znaleźć odpowiednią równowagę przy wyborze dżinsów. Jeśli masz długi tułów i krótkie nogi, jeansy z wysokim stanem i długością do kostek mają sens. Jeśli masz krótki tułów i długie nogi, średni stan z dłuższą nogawką będzie najlepszym rozwiązaniem.   Jeśli jesteś naprawdę wysoka (u kobiet od 180 cm w górę), bez względu na Twój rozmiar lub figurę – pamiętaj, że jeansy z wysokim stanem i szerokimi nogawkami nie są Twoim najlepszym przyjacielem — nawet jeśli uwielbiasz ten styl. Zamiast tego wybierz szerokie dżinsy o krótszej długości lub luźny styl, w którym możesz podwinąć wąski mankiet, aby odsłonić wąskie kostki (jeansy z wysokim stanem à la boyfriend). Generalnie boyfriendy to dobry wybór. Dobrze leżą w górnej części bioder, pomagając uzyskać efekt luźny, i są równocześnie workowate na udach i nogach. Warto też zwrócić uwagę na mom jeans – też mają wysoki stan i luźny krój na całej powierzchni. Może to akurat będzie fason dla Ciebie? W każdym razie – celuj w jeansy z wysokim stanem, i nie bój się ich stylizować zgodnie z własnym gustem i stylem – tym bardziej, że zapewne będąc fashionistką po 50-tce z całą pewnością wiesz doskonale, co jest dla Ciebie najlepsze. Korzystaj z tej modowej wiedzy do woli i z klasą!